EuropaPortaal

EuropaPortaal › Landen

Eurolanden: welke EU-landen betalen met de euro?

21 EU-landen betalen met de euro. De andere lidstaten hebben nog een eigen munt.

AlbaniëOostenrijkBosnië en HerzegovinaBelgiëBulgarijeCyprusTsjechiëDuitslandDenemarkenEstlandSpanjeFinlandFrankrijkGeorgiëGriekenlandKroatiëHongarijeIerlandItaliëLitouwenLuxemburgLetlandMoldaviëMontenegroNoord-MacedoniëMaltaNederlandPolenPortugalRoemeniëServiëZwedenSloveniëSlowakijeTurkijeOekraïneMaltaLuxemburg
Vol gekleurd: de landen uit deze lijst. Klik op een land voor de feiten. Kaart: Natural Earth (publiek domein), bewerkt door EuropaPortaal.
LandHoofdstadLid sindsInwonersEuro sinds
BelgiëBrussel195811.955.3082002
BulgarijeSofia20076.423.2072026
CyprusNicosia2004996.5712008
DuitslandBerlijn195883.467.1172002
EstlandTallinn20041.360.7452011
FinlandHelsinki19955.652.8812002
FrankrijkParijs195869.112.3092002
GriekenlandAthene198110.366.5862002
IerlandDublin19735.510.5652002
ItaliëRome195858.942.8282002
KroatiëZagreb20133.876.0022023
LetlandRiga20041.845.0962014
LitouwenVilnius20042.887.5922015
LuxemburgLuxemburg1958690.9592002
MaltaValletta2004588.2542008
NederlandAmsterdam195818.130.2082002
OostenrijkWenen19959.215.9562002
PortugalLissabon198611.424.0312002
SloveniëLjubljana20042.135.1072007
SlowakijeBratislava20045.409.4072009
SpanjeMadrid198649.590.0992002
Bronnen: Eurostat, europa.eu en het Europees Parlement; per land op de landenpagina. Gecontroleerd op 23 oktober 2026. Klik op een kopje om te sorteren.