EuropaPortaal

EuropaPortaal › Landen

EU-landen: alle 27 lidstaten van de Europese Unie

De Europese Unie heeft 27 lidstaten. De tabel toont per land wanneer het lid werd, hoeveel inwoners het heeft, of het de euro gebruikt en of het bij Schengen hoort.

AlbaniëOostenrijkBosnië en HerzegovinaBelgiëBulgarijeCyprusTsjechiëDuitslandDenemarkenEstlandSpanjeFinlandFrankrijkGeorgiëGriekenlandKroatiëHongarijeIerlandItaliëLitouwenLuxemburgLetlandMoldaviëMontenegroNoord-MacedoniëMaltaNederlandPolenPortugalRoemeniëServiëZwedenSloveniëSlowakijeTurkijeOekraïneMaltaLuxemburg
Vol gekleurd: de landen uit deze lijst. Klik op een land voor de feiten. Kaart: Natural Earth (publiek domein), bewerkt door EuropaPortaal.
LandHoofdstadLid sindsInwonersEuro sindsSchengen sindsZetels EP
BelgiëBrussel195811.955.3082002199522
BulgarijeSofia20076.423.2072026202517
CyprusNicosia2004996.5712008–6
DenemarkenKopenhagen19736.025.603–200115
DuitslandBerlijn195883.467.1172002199596
EstlandTallinn20041.360.745201120077
FinlandHelsinki19955.652.8812002200115
FrankrijkParijs195869.112.3092002199581
GriekenlandAthene198110.366.5862002200021
HongarijeBoedapest20049.488.428–200721
IerlandDublin19735.510.5652002–14
ItaliëRome195858.942.8282002199776
KroatiëZagreb20133.876.0022023202312
LetlandRiga20041.845.096201420079
LitouwenVilnius20042.887.5922015200711
LuxemburgLuxemburg1958690.959200219956
MaltaValletta2004588.254200820076
NederlandAmsterdam195818.130.2082002199531
OostenrijkWenen19959.215.9562002199720
PolenWarschau200436.332.765–200753
PortugalLissabon198611.424.0312002199521
RoemeniëBoekarest200719.041.322–202533
SloveniëLjubljana20042.135.107200720079
SlowakijeBratislava20045.409.4072009200715
SpanjeMadrid198649.590.0992002199561
TsjechiëPraag200410.915.839–200721
ZwedenStockholm199510.605.529–200121
Bronnen: Eurostat, europa.eu en het Europees Parlement; per land op de landenpagina. Gecontroleerd op 23 oktober 2026. Klik op een kopje om te sorteren.